Paris Couture week /2011 Kış Koleksiyonlarında neler var?

2011 Kış couture koleksiyonları Paris Couture week’te sergilendi.Moda dünyasında en çok yankı uyandıran Galliano’suz ilk defa düzenlenen Dior defilesi ve Armani’nin Prive koleksiyonu idi.Ben herzamanki gibi Chanel ve Ellie Saab’a bayıldım.İşte size Paris Couture week’te sergilenen 2011 Couture kolekisyonlarının görsel şöleni…

CHRISTIAN DIOR

Dior’un 14 yıllık tasarımcısı John Galliano’suz düzenlenen ilk defilesi bir renk cümbüşü showunu andırıyordu.Dior, 2011 Mart ayında yahudi karşıtı ifadelerinden dolayı  John Galliano’nun işine son vermişti.Yerine geçen Bill Gaytten 23 yıldır Dior bünyesinde çalışmakta, ancak Galliano’nun yerini doldurduğu tam anlamıyla doldurduğu söylenemez,çünkü görsel renk cümbüşünün yanında koleksiyonlarda tasarımlardaki bir uyumsuzluk dikkat çekiyor, bunun nedeni de koleksiyonun bir kişi değil bir ekip tarafından hazırlanmış olması gösteriliyor.

CHANEL

Karl Lagerfeld imzasını taşıyan Chanel kolesiyonu, klasik çizgisini korurken, dökümlü kumaşlarla beraber kullanılan payetler dikkat çekiyor.

ARMANİ PRİVE

 Armani Prive Japon kültürü esintilerini taşıyan  Fall Couture koleksiyonuyla Mart ayındaki Japonya depremine gönderme yaparak  deprem fonuna yaptığı yardımların yanı sıra bu kolleksiyonla  da desteğini devam ettirmekte.Armani’nin minimal kesimlerinin Japon kültürüyle özleşmesiyle oluşan kolleksiyonda japon kültürünü simgeleyen kimono,asimetrik kesim ve origamik tasarımlar yer almakta.

ELLIE SAAB

Lübnan asıllı Tasarımcı Ellie Saab yine tarzını konuşturarak izleyicilere görsel bir şölen sundu. Masumiyet ve cazibeyi esas alan koleksiyon modaseverlerin beğenisi topladı.


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s