Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası:AYDINLATIYORUZ..

Geçtiğmiz günlerde Beyoğlu’nda Pera Palace Hotel’de Estée Lauder Şirketler Grubu’nun 18 yıldır meme kanserine dikkat çekmek için yürüttüğü Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası kapsamında Harper’s Bazaar’ın katkılaryla düzenlenen aydınlandırma etkinliğindeydim.

Estée Lauder Şirketler Grubu’nun tüm dünyada 18 yıldır devam eden “Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası” kapsamında, İstanbul’un tarihini ve kültürünü yansıtan en önemli sembol binalardan biri olan Pera Palace Hotel, 5 Ekim akşamı Harper’s Bazaar ile birlikte düzenlenen kokteyl eşliğinde pembe renkle ışıklandırıldı. Aydınlatmanın gerçekleştiği gece düzenenlenen kokteyle pek çok önemli isim, kampanyaya destek olarak ışıklandırma anının heyecanını paylaşmak için katıldı. 

Geçtiğimiz yıllarda İstanbul’da Küçüksu Kasrı, Adile Sultan Sarayı ve Kızkulesi, dünyada ise Sidney Opera Binası, New York’taki The Empire State Binası, Pisa’daki Pissa Kulesi gibi 200’den fazla anıtın pembe ışıklandırıldığı “Global Anıtları Aydınlatma Projesi”, kitlelerin dikkatini bu önemli konuya çekmeye çalışıyor.

 Kampanya kapsamında Estée Lauder, Darphin, Clinique, Crema De LAMER, DKNY ve Bobbi Brown markaları özel pembe ürünlerinin satışlarından elde edilen gelirin %10’unu Meme Sağlığı Derneği’ne (MEMEDER) bağışladı. Kampanyanın diğer önemli bir ayağı ise yaklaşık 200 üyesi bulunan Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği’nin de kampanyaya destek vermekte.  Estée Lauder Türkiye Genel Müdürü Ahmet Ramiz ve Pera Palace Hotel Genel Müdürü Pınar Kartal Timer, Pera Palace Hotel’in tüm dünyada gerçekleştirilen böylesine büyük bir bilinçlendirme kampanyasına katılmasının önemine değindiler.Harper’s Bazaar Genel Yayın Yönetmeni Eda Göklü; kadın ve moda dergisi olarak bu konuya duydukları sorumluluğu, bu yıl pembe kurdeleli bir ekim ayı sayısı çıkartma ve bu özel geceye katkıda bulunma fırsatı yakalayarak yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.Gecede Memeder Kurucu üyesi Prof Dr. Vahit Özmen meme kanserine karşı savaşın önemi ve kampanyayla ilgili bir konuşma yaparak davetlileri konuyla ilgili desteğe davet etti.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s