Kraliyet Ailesinin Parfümü Creed Türkiye’de…

Image

Parfüm dünyasının köklü markaları arasında yer alan, İngiliz kraliyet ailesinin resmi parfümcüsü Creed, geçtiğimiz günlerde Beymen Zorlu Center’da katıldığım bir davette  satışa sunuldu. Elton John, Angelina Jolie, David Beckham gibi ünlülerin tercihi olan Creed, geniş bir yelpazeye sahip koleksiyonuyla hepimizin beğenisini topladı.

Parfüm kültürünü nesilden nesle aktaran, Paris merkezli en eski aile işletmelerinden biri olan The House of Creed, Avrupa’da birçok kraliyet ailesi tarafından tercih ediliyor. Ev sahibimiz, Creed parfümlerinin veliahtı Erwin Creed ‘in bize aktardığı kadarıyla, Şirketin başkanı  Oliver Creed, tüm dünyayı gezerek kaliteli esansları bulmak için uzun araştırmalar yapıyor ve uzun çalışmalar sonucu parfümler ortaya çıkıyormuş. En saf gül esanslarını Bulgaristan, Türkiye ve Fas’tan, yasemin ve zambakları Floransa’dan, sümbülteberini ise Hindistan’dan getirtiyormuş. Ben en çok meyve ve vanilya aromalı olanını beğendim, kesinlikle  tavsiye ederim..

Günümüzde modern endüstrinin kullanmadığı infüzyon tekniğinden yararlanan Creed, toplanan malzemelerle yüksek kalitede benzersiz kokular tasarlıyor. Bu özel teknikle vanilya, misk ve amber esanslarını da kendisi üretiyor. Bileşenler günümüzde halen, markanın kurucusu James Henry Creed tarafından bulunan geleneksel yöntemlerle elle karıştırılıp inceltilerek filtreleniyor. Elle üretimi devam ettirerek geleneksel tarzı koruyan; doğal maddeleri kullanarak niş parfüm kültürünü gelecek nesillere aktaran markanın çalışmalarını  yarınlara taşıma sorumluluğunu ise 7. nesli temsilen Oliver Creed’in oğlu Erwin Creed üstleniyor. Ve bu eşsiz parfümler Beymen Zorlu Center’da satışa sunuluyor.

Bu arada çok beğendiğim bir mağaza olan Beymen ile ilgili de bir kaç noktadan bahsetmek istiyorum;Türk moda ve lüks perakende sektörünün lider markalarından Beymen, Beymen Zorlu Center’daki 500 metrekarelik kozmetik departmanında, dünyaca ünlü markaların cilt bakımı, makyaj ve parfüm koleksiyonlarını müşterileriyle buluşturuyor. Şehrin cazibe noktası haline gelen mağaza, kozmetik departmanında her ay düzenlemeyi planladığı uygulamaları, güzellik tutkunlarının beğenisine sunuyor. Mutlaka görülmeli ..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s